Tel:  (0212) 689 06 60 - (0212) 689 82 83        
Fax:  (0212) 689 83 59
       

BMC

BPolyester ile cam elyafın karışımından elde edilen kalıplanmaya hazır bir bileşimdir. Yapısındaki cam elyaf malzemeye üstün mekanik özellikler, polyester ise izolasyon dışı etkenlere dayanım, şekil zenginliği gibi özellikler verir. Bu malzemenin kullanım şekli aynı sınıftan olan termoset malzemeleri kullanma şekline benzer fakat bazı önemli özellikler gösterir..

MBmc ve Smc'den üretilen parçalar yüksek mekanik direnç, elektriksel termik ve kimyasal özellikler hafiflik ve mükemmel dış görünüşle kusursuz birleştirirler, küçük parçaların yanı sıra büyük yüzeyli parçaların yapımında başarıyla kullanılmaktadır. Bu nedenlerle diğer termoset ve termoplastik malzemelerin yerine kullanabildikleri gibi saç, porselen, ahşaptan yapılan birçok materyalin yapımında da kullanılmaktadır..

CBMC (Bulk Molding Compound) Hamur şeklindeki kalıplama bileşimidir. Cam elyaf ve polyesterin yoğrularak karıştırılmasından elde edilir. Orta büyüklükteki parçaların yapımında, değişik renk ve özelliklerde hazırlanan bmc en çok elektrik sektörü olmak üzere birçok alanda kullanılabilir. Yüzey düzgünlüğü ve dayanımı açısından çok güçlüdür..

Strateji

Plan

Kalite

Memnuniyet

"Ayka Bakalit araştırma, geliştirme ve insan ilişkilerine önem veren bir işletmedir"